adwokat angielski

adwokat angielski

W jaki sposób informacje Zostań pamięci długotrwałej poprawić swoją pamięć za pomocą trzech prostych krokach

Jak działa nasz mózg tworzą stabilne wspomnienia z informacją? Jeśli możesz odpowiedzieć na to pytanie, jesteś na dobrej drodze do poprawy pamięci dla wszystkich rodzajów informacji. Obejmuje to wszystko przyjmujesz z pięciu zmysłów, czyli coś, co zobaczyć, usłyszeć, smak, zapach, lub dotyk.

Powiedzmy, że twój przyjaciel wprowadza do swojej nowej znajomości. Nigdy nie widziałem jej wcześniej i - nigdy nie widziałem kogoś takiego jak ona wcześniej. Ona wyglądała ślicznie a jej uśmiech ... Ma na imię Paula Winaruck. Nie można oderwać wzroku od niej, a serce zaczyna bić nieco szybciej.

adwokat angielski

Trzeba zostawić wrócić do pracy, więc spieszyć z powrotem do biura. Powrót na biurku można nadal żywo przypominają jej uśmiech, kolor jej włosów ... Wszystko tam jest.

Ale co jeszcze było jej na imię? Paula co? Jej nazwisko, ta prosta informacja nie wróci. Dlaczego? Cóż, odpowiedź jest dość prosta: nie zwracać uwagę na jej nazwisko. Twój skupiono się na jej wyglądzie. Czego możemy się z tego nauczyć? Aby zapamiętać coś, łącznie z nazwiskiem osoby, trzeba zwrócić uwagę na to. Istotą jest to, że możemy jedynie zwrócić uwagę na bardzo ograniczonej ilości informacji w danym momencie. Więc poprzez skupienie się na jednej rzeczy, robimy to kosztem innej. Aby poprawić swoją pamięć, a następnie, trzeba dokonać wyboru, co jest dla Ciebie ważne, aby pamiętać w danej sytuacji, a następnie zwracać uwagę.

Czasami osoba, do której wprowadza się nie jest wcale tak ekscytujące. Mimo to, jego nazwa może być ważne, bo to perspektywa biznesu i może przynieść Twojej firmie sporo pieniędzy - i pokaźną prowizję dla Ciebie. Więc jesteś zwracając uwagę na jego imię: On jest z Niemiec, a jego imię jest Pan Schweinstruck (w Niemczech ludzie zwykle przedstawiają się tylko ich nazwiska). Co? Jak można kiedykolwiek się to na twojej pamięci? Podejście większość ludzi używa recytuje Schweinstruck, Schweinstruck, Schweins ... Nie ma lepszego sposobu, choć Starają się mieć sens nazwy, starają się znaleźć jakiś sens w nim. Zadaj sobie pytanie, co to Schweinstruck oznacza? Dobrze Schwein brzmi trochę jak świnie, i uderzyła może być ciężarówka. Cóż, dla mnie to jest ciężarówka świnią za - Ciężarówka pełna świń.

adwokat angielski

Poprzez znalezienie sensu w nazwie, Podłączyłem go do czegoś już mam w pamięci długotrwałej. Jest to więc krok 2 w procesie formowania się pamięci (krok 1 jest uwaga): Aby poprawić swoją pamięć nowych informacji (nie tylko nazwami) trzeba skojarzyć go z czymś, co już znamy. Dobrą strategią do osiągnięcia tego celu jest przez myślenie o znaczeniu nowych informacji, które chcesz zapamiętać.

Czy pamięć Truck pana wieprzowe będzie trwać wiecznie? No, nie całkiem. Nasz mózg przechowuje jedynie informacje, które uzna za istotne. W jaki sposób można poinstruować swój mózg, aby utrzymać go wtedy? Przypomnijmy informacji znajdujących się w kilka razy. Po zakończeniu spotkania, przechodzą kluczowych informacji ponownie. Kto tam był? Ciężarówka wieprzowe - ah - Pan Schweinstruck. Praktykowanie przywołanie (step3 formowania pamięci) wzmacnia połączenia między naszymi komórkami mózgu, a tym samym naszych długoterminowych wspomnień.

Helmut Sachs uczy kursy twórczego i krytycznego myślenia, poprawa pamięci i umiejętności informatycznych na poziomie uczelni i warsztatów dla firm i organizacji pozarządowych. Na swojej stronie internetowej Zapamiętaj wszystko, co chcesz, to ma na celu zapewnienie zasobów one-stop z technik, narzędzi i podstawowych informacji, które pomogą Ci poprawić swoją pamięć, wybrać informacje, że liczy się dla ciebie, i zarządzać swoją osobistą wiedzę. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego wyrobu, należy sprawdzić Poprawa pamięci: Z informacji do pamięci.

Artykuł dzięki: